Jeżeli mają Państwo problem z odczytaniem tekstu, proszę wcisnąć kombinację klawiszy CTRL i +
Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ
(12) 44 67 500
Napisz email
NFZ UE
MCO Kraków > Aktualności

Szósty numer biuletynu „Geriatria i opieka długoterminowa”

Zakończyliśmy prace redakcyjne nad kolejnym, już szóstym, numerem wydawanego przez nasz Zakład biuletynu „Geriatria i opieka długoterminowa”.

W numerze kolejna porcja aktualnych i ważnych artykułów. Wśród nich między innymi: „Czy można zapobiec starzeniu się? Skrót aktualnej wiedzy na temat skuteczności najpopularniejszych strategii anti‑aging w ocenie amerykańskiego National Institute on Aging (NIA)”, „Zapobieganie aspiracji treści do dróg oddechowych u chorych w ciężkim stanie i żywionych dojelitowo – rola pielęgniarki”, „Ruch i jego znaczenie w prewencji oraz leczeniu pacjentów z zaburzeniami poznawczymi”, „Niedoczynność tarczycy u osób w starszym wieku” i wywiad z Anną Okońską‑Walkowicz, doradcą Prezydenta Miasta Krakowa do spraw Polityki Senioralnej pod tytułem „Żyć długo i zdrowo”. Ponadto omówienia nowych i ciekawych badań klinicznych publikowanych na łamach uznanych pism medycznych.

Biuletyn będzie dostępny do pobrania w formacie pdf na stronie internetowej: http://zlotywiek-zol-krakow.pl/zloty-wiek/wydawnictwa.

Serdecznie zapraszamy do lektury.