Jeżeli mają Państwo problem z odczytaniem tekstu, proszę wcisnąć kombinację klawiszy CTRL i +
Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ
(12) 44 67 500
Napisz email
NFZ UE
MCO Kraków > Aktualności

„Dwudziestolecie opieki paliatywnej w Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie”

Z przyjemnością informujemy, że w tym dniu w refektarzu klasztoru sióstr Felicjanek przy ul. Smoleńsk w Krakowie na spotkaniu Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy odbyła się prezentacja książki pod tytułem „Dwudziestolecie opieki paliatywnej w Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie” pod redakcją wieloletniego Kierownika Oddziału Opieki Paliatywnej w Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie, dr n.med. Jana Iwaszczyszyna. Autorem prezentacji multimedialnej była nasza koleżanka dr n. med. Agata Adamkiewicz-Piejko.

W spotkaniu uczestniczył duszpasterz lekarzy ks. dr hab. Dariusz Oko.

Jesteśmy bardzo dumni z powstania tak wyjątkowego dzieła, szczególnie, że zawarto w nim, między innymi, omówienie wpływu na pracę Pana Doktora osobistych kontaktów z twórczynią medycyny paliatywnej -- damą dr Cicely Saunders -- i z osobami bezpośrednio z nią związanymi.

Serdecznie gratulujemy autorom książki, a wszystkich zachęcamy do lektury.

Dama dr Cicely Saunders (źródło: https://cicelysaundersarchive.wordpress.com/).

 Dama dr Cicely Saunders (źródło: https://cicelysaundersarchive.wordpress.com/).