Jeżeli mają Państwo problem z odczytaniem tekstu, proszę wcisnąć kombinację klawiszy CTRL i +
Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ
(12) 44 67 500
Napisz email
NFZ Unia Europejska
MCO Kraków > Aktualności

Wizyta ks. Jana Kaczkowskiego

 W dniu 04.02.2106 r. na zaproszenie Pacjentów i Dyrekcji MCO przybył do naszego Zakładu długo oczekiwany gość- ks. Jan Kaczkowski. Ksiądz Jan jest założycielem i dyrektorem Hospicjum p.w. św. Ojca Pio w Pucku.

Zdjęcie nr 87 1080px

Ogromne rzesze Polaków pokochały księdza Jana za wyrozumiałość dla słabości drugiego człowieka, wierność sobie, poczucie humoru i ogromną determinację w walce z własną chorobą.

Zdjęcie nr 88 1080px

Ks. Jan Kaczkowski podzielił się z nami swoim duszpasterskim doświadczeniem w niesieniu słów wsparcia osobom chorym, cierpiącym i umierającym. Przypomniał, że podstawą funkcjonowania instytucji niosących pomoc innym ludziom, zwłaszcza chorym, powinien być personalizm i profesjonalizm. Zachęcał pracowników Zakładu zarówno do wielkiego szacunku i wrażliwości na potrzeby podopiecznych, jak również do podnoszenia swych kwalifikacji i kompetencji.

Zdjęcie nr 89 1080px

Podczas spotkania był także czas na zadawania pytań i dyskusję. Podjęto niezwykle ważny temat sposobu informowania pacjentów oraz ich rodzin o diagnozie i niepomyślnych rokowaniach. Ksiądz zwrócił również uwagę na potrzebę kształcenia pracowników służby medycznej w zakresie komunikacji z pacjentami i ich rodzinami. Ksiądz we współpracy z lekarzami i psychoonkologiami w swoim puckim hospicjum wielokrotnie organizował szkolenia i warsztaty o tej tematyce .

Zdjęcie nr 90 1080px

Ksiądz Jan poświęcił także swój czas po zakończonym spotkaniu na indywidualne rozmowy, podpisywanie swych książek oraz zdjęcia.

Spotkanie z ks. Janem było dla nas wszystkich lekcją empatii i wrażliwości na drugiego człowieka.