Jeżeli mają Państwo problem z odczytaniem tekstu, proszę wcisnąć kombinację klawiszy CTRL i +
Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ
(12) 44 67 500
Napisz email
NFZ UE
MCO Kraków > Aktualności

Terapia zajęciowa na świeżym powietrzu

Jedną z form nieswoistego oddziaływania terapeutycznego w opiece długoterminowej jest terapia zajęciowa. Stwierdzono, że wykonywanie prostych, z pozoru, ale dających często wyjątkowe efekty czynności pod kierunkiem wykwalifikowanego terapeuty zajęciowego przynosi wiele korzyści, szczególnie u osób wykazujących przewlekłe deficyty neurologiczne, w tym poznawcze, deficyty związane z chorobami narządu ruchu i deficyty zdrowia psychicznego.

Tym bardziej miło nam przekazać, że dzięki pięknej letniej aurze pacjenci mogą uczestniczyć w zajęciach terapii zajęciowej na świeżym powietrzu. Zajęcia organizowane są zawsze, gdy dopisuje pogoda. W ramach zajęć pacjenci, między innymi, dbają o rośliny - sądzą je, podlewają i pielą w specjalnie przeznaczonych do tego celu doniczkach. Kolorowe kwiaty, zioła, poziomki i pomidory sprawiają, że atmosfera na tarasie, gdzie prowadzona jest terapia, jest naprawdę wyjątkowa.

Do zajęć terapii zajęciowej włączają się również psychologowie realizując wiele ćwiczeń funkcji poznawczych.

Takie podejście, przy współpracy z pozostałym personelem medycznym, powoduje ze czas spędzany w naszym Centrum jest dla pacjentów bardziej wartościowy.

Trzeba jednak zaznaczyć, że terapia zajęciowa, jak każdy rodzaj oddziaływania leczniczego, wymaga uważnej kwalifikacji pacjentów. Wszelkich informacji na ten temat, a także na temat prowadzonych w naszym Centrum terapii zajęciowych udzielają terapeuci zajęciowi i psychologowie (kontakt: https://mco.krakow.pl/dane-teleadresowe/).