Jeżeli mają Państwo problem z odczytaniem tekstu, proszę wcisnąć kombinację klawiszy CTRL i +
Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ
(12) 44 67 500
Napisz email
NFZ UE
MCO Kraków > Aktualności

Spotkanie zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Opieki Długoterminowej Razem Łatwiej

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Opieki Długoterminowej Razem Łatwiej, działającego od ponad dwóch lat w naszym Zakładzie na rzecz pacjentów.

Stowarzyszenie, które uzyskało już statut organizacji pożytku publicznego i jest zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000477991, zostało utworzone przez naszych pracowników w odpowiedzi na potrzebę zintensyfikowania działań pozamedycznych dla dobra naszych pacjentów, wobec wieloletniej marginalizacji znaczenia opieki długoterminowej i geriatrii w ochronie zdrowia.

Działania podejmowane przez nasze stowarzyszenie polegają głównie na pozyskiwaniu środków, które przeznacza się na zakup potrzebnego chorym sprzętu. Stowarzyszenie zakupiło już między innymi komplety pościeli i wózki kołowe, które przekazało Zakładowi. Ponadto, w ramach działań stowarzyszenia organizowane są również pikniki i spotkania dla pacjentów i ich bliskich, na które wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Zdjęcie nr 135 1080px

Na zdjęciu powyżej: zeszłoroczny piknik wiosenny -- pacjenci, personel i bliscy pacjentów spędzali razem bardzo miłe chwile. Serwowano kiełbaski z grilla i pyszne ciasta, przygotowane przez personel i rodziny pacjentów.

Zdjęcie nr 134 1080px

Na zdjęciu powyżej: w trakcie zeszłorocznego pikniku było również miejsce dla strawy duchowej -- na przykład Pani Matylda recytowała wiersze.