Jeżeli mają Państwo problem z odczytaniem tekstu, proszę wcisnąć kombinację klawiszy CTRL i +
Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ
(12) 44 67 500
Napisz email
NFZ Unia Europejska
MCO Kraków > Aktualności

Rekrutacja do projektu

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że rozpoczął się nabór uczestników do projektu „Centrum wsparcia opiekunów nieformalnych i opieki nad osobami niesamodzielnymi  w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Krakowie”.

Projekt skierowany jest do osób niesamodzielnych oraz opiekunów nieformalnych osób niesamodzielnych zamieszkujących na terenie Gminy Kraków lub Wieliczka.

Oferujemy następujące formy wsparcia dla opiekunów nieformalnych:

  •          szkolenia opiekuńcze (indywidualne oraz grupowe),
  •          usługa menadżera opieki,
  •          grupy wsparcia,
  •          wypożyczalnia sprzętu medycznego.

 

Osoby niesamodzielne mogą natomiast skorzystać z usług  świadczonych w Dziennej Placówce Opieki i Aktywizacji Osób Niesamodzielnych, która zapewnia opiekę  pielęgniarską wsparcie psychologa, dietetyka, opiekuna, udział w zajęciach terapeutycznych, udział w zajęciach podnoszących sprawność (fizjoterapię). Placówka specjalizuje się w opiece nad: osobami starszymi po udarach mózgu, które cierpią ma dysfunkcje ruchowe, osobami cierpiącymi na chorobę Alzheimera oraz osobami cierpiącymi na otępienie.

 

Wszystkie usługi świadczone są bezpłatnie dzięki dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 

Pierwszy nabór formularzy zgłoszeniowych prowadzony jest do 20 maja 2019 r. Po tej dacie nabór prowadzony będzie w sposób ciągły. 

 

Szczegółowe informacje oraz wzory formularzy rekrutacyjnych wraz z niezbędnymi załącznikami dostępne są na stronie internetowej Miejskiego Centrum Opieki pod adresem: https://mco.krakow.pl/ w zakładce „PROJKETY – CENTRUM WSPARCIA OPIEKUNÓW” (bezpośredni link: https://www.mco.krakow.pl/o-projekcie/).

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu. Oferujemy pomoc w wypełnieniu dokumentacji rekrutacyjnej w postaci konsultacji osobistych w siedzibie Miejskiego Centrum Opieki lub telefonicznych pod numerem (12) 44-67-528 .