Jeżeli mają Państwo problem z odczytaniem tekstu, proszę wcisnąć kombinację klawiszy CTRL i +
Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ
(12) 44 67 500
Napisz email
NFZ UE
MCO Kraków > Aktualności

Punkt Szczepień Powszechnych w Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie

Szanowni Państwo,

 

Punkt szczepień prowadzony przez Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie jest czynny we wtorek, czwartek oraz sobotę od godz. 8:00 do 20:00.
W tym miesiącu, pragniemy poinformować że punkt szczepień w dniach 16 i 30 kwietnia będzie niedostępny.

 

Punkt szczepień znajduje się w Pawilonie Nr 3 zlokalizowanym na wprost wejścia na teren Centrum. Stanowiska do szczepień są zlokalizowane na najniższym poziomie Pawilonu nr 3 od jego południowej strony. Wejście do punktu odbywa się przez bramę od strony ul. Jakubowskiego.

 

Uwaga!

Prosimy o stawianie się na szczepienie we wskazanym dniu, maksymalnie na 10-20 minut przed wyznaczoną godziną szczepienia. Nie ma konieczności przychodzenia z dużym wyprzedzeniem.

 

Szczepienie od A do Z

Przy wejściu do obiektu mierzona będzie temperatura osób udających się na szczepienie.

Po przekroczeniu drzwi należy podejść do stanowisk rejestracji. Tutaj odbywa się potwierdzenie zarejestrowania pacjenta w danym terminie i sprawdzenie dokumentów.

Przed wykonaniem szczepienia konieczne będzie wypełnienie ankiety POBIERZ TUTAJ (https://www.gov.pl/web/szczepimysie/materialy-informacyjne-dla-szpitali-i-pacjentow-dotyczace-szczepien-przeciw-covid-19).

Prosimy o zgłaszanie się do punktu szczepień z wypełnioną ankietą. W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość pobrania ankiety na miejscu. Stoliki, przy których można to zrobić są zlokalizowane przy stanowiskach rejestracji.

Po rejestracji należy udać się do jednego ze wskazanych przez obsługę stanowisk, przy których prowadzone są szczepienia, lub poczekać na swoją kolej w wyznaczonej do tego celu poczekalni.

 

 

Przebieg szczepienia

Szczepionka podawana jest domięśniowo w ramię. Osoba leworęczna otrzymuje szczepionkę w prawe ramię, a praworęczna w lewe ramię. Nie trzeba w żaden szczególny sposób przygotowywać się do zabiegu. Zalecane jest założenie ubrania, które nie utrudni odsłonięcia ramienia. Po szczepieniu należy zostać w poczekalni przez ok. 15 minut ponieważ konieczna jest obserwacja pod kątem ewentualnego wystąpienia niepożądanego odczynu poszczepiennego. W przypadku otrzymania szczepionki, która wymaga drugiej dawki, na drugi termin będzie można umówić się od razu przy stanowisku szczepień.

 

Dystans, dezynfekcja maseczka

Osoby odwiedzające punkt szczepień muszą mieć założoną maseczkę zakrywającą usta i nos, zdezynfekować ręce przy wejściu do obiektu oraz zachowywać odpowiedni dystans (m.in. 1,5 m) między osobami zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz obiektu.

W trakcie przebywania na terenie obiektu należy stosować się do poleceń obsługi PSP oraz podawanych komunikatów.

 

Kontakt

Informację wyłącznie na temat Punkt Szczepień Powszechnych w Miejskim Centrum Opieki można uzyskać pod numerem telefonu: 12 446 75 27 (od 4 maja 2021 r.), można też wysłać e-mail na adres: szczepienia.mco@mco.krakow.pl.

 

INFORMACJE DODATKOWE

Rejestracja na szczepienie

Rejestracja na szczepienie w PSP w Miejskim Centrum Opieki odbywa się, zgodnie z Narodowym Programem Szczepień, za pośrednictwem kilku kanałów, są to:

- całodobowa i bezpłatna infolinia 989,

- elektroniczna e-Rejestracja (https://pacjent.gov.pl/),

- wysłanie wiadomości SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie,

- rejestracja telefoniczna w punkcie szczepień pod numerem telefonu 12 446 75 27.

 

Dojazd do obiektu

Punkt Szczepień Powszechnych znajduje się w Miejskim Centrum Opieki przy ul. Wielickiej 267. Obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta.

Blisko Miejskiego Centrum Opieki znajdują się przystanki autobusowe à ZOBACZ MAPKĘ (https://mco.krakow.pl/dojazd/).

Wejście do punktu odbywa się przez bramę od strony ul. Jakubowskiego.

 

Dojazd autobusem

Przystanek: Miejskie Centrum Opieki - ul. Jakubowskiego: linia nr 183.

Przystanek: Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii - ul. Jakubowskiego: linie nr 144, 163, 183, 204.

 

Parking

Dla osób przyjeżdżających na szczepienie udostępniony będzie parking z wjazdem od strony ul. Jakubowskiego. Parking będzie bezpłatny.

Przy bramie wjazdowej portier poinformuje o najbliżej zlokalizowanym dla punktu szczepień parkingu, który znajduję się przy Pawilonie nr 3.

 

Informacja o przebytym szczepieniu

Informacja o przebytym szczepieniu będzie wprowadzana do e-karty szczepień w systemie e-zdrowie. Pacjent otrzyma też zaświadczenie o szczepieniu. Informację o przyjętych kolejnych dawkach szczepień można też znaleźć na swoim Internetowym Koncie Pacjenta (https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta).

Dodatkowe informacje o szczepieniach przeciw COVID-19 są dostępne na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie.

 

Podmiot organizujący PSP

Punkt Szczepień Powszechnych został utworzony przez Miasto Kraków w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Podmiotem odpowiedzialnym za przygotowanie punktu jest Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie przy ul. Wielickiej 267.

 

 

Zdjęcie nr 569 480px

Zdjęcie nr 570 480px

Zdjęcie nr 571 480px

Zdjęcie nr 572 480px