Jeżeli mają Państwo problem z odczytaniem tekstu, proszę wcisnąć kombinację klawiszy CTRL i +
Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ
(12) 44 67 500
Napisz email
NFZ Unia Europejska
MCO Kraków > Aktualności

Praktyki studenckie

Miło nam poinformować, że dzięki współpracy naszego Zakładu z Wydziałem Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, studenci V roku tego wydziału pomyślnie zakończyli zajęcia dydaktyczno-praktyczne odbywane w naszym Zakładzie w ramach kursu „Psychologia pełni życia. Okres starzenia się i starości”. Zajęcia, które koordynowała mgr Bogusława Mendrych-Sołtysik (psycholog kliniczny, logopeda), prowadzone były przez nasz zespół psychologów i odbywały się na terenie Zakładu. Kurs trwał przez cały rok akademicki 2015/2016.

W ramach zajęć studenci zapoznali się ze specyfiką pracy psychologa w oddziale opieki długoterminowej. Mieli możliwość kontaktu z naszymi pacjentami poprzez prowadzanie psychologicznych wywiadów diagnostycznych, wstępnych badań psychologicznych pacjenta geriatrycznego, rozmów z pacjentami o charakterze wspierającym. Studenci zapoznali się z podstawami terapii prokognitywnej.

Nasi pacjenci bardzo wysoko ocenili możliwość kontaktu ze studentami zajęcia dawały im możliwość rozmowy, wspomnień, a dla wielu stanowiły cenne wsparcie w chorobie.

Wszystkim uczestnikom kursu gratulujemy i czekamy na kolejnych studentów.