Jeżeli mają Państwo problem z odczytaniem tekstu, proszę wcisnąć kombinację klawiszy CTRL i +
Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ
(12) 44 67 500
Napisz email
NFZ Unia Europejska
MCO Kraków > Aktualności

Piknik z okazji rozpoczęcia lata

Dziś pomiędzy pawilonem socjalnym a pawilonem pierwszym, jak co roku, odbył się piknik organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Opieki Długoterminowej Razem Łatwiej.

Impreza ta została zorganizowana aby wspólnie z naszymi pacjentami symbolicznie powitać lato. Już od godzin południowych gromadzili się uczestnicy, a zaproszeni na piknik byli wszyscy: przede wszystkim nasi pacjenci i ich bliscy, a także pracownicy. Do udziału włączyli się również nasi wolontariusze, którym z całego serca dziękujemy.

Wspaniała piknikowa pogoda pozwoliła poczuć atmosferę lata. Dzięki żywej animacji spotkania przez mgr Małgorzatę Lis - przewodniczącą naszego Stowarzyszenia Przyjaciół Opieki Długoterminowej Razem Łatwiej, a na co dzień psychologa Oddziału Stacjonarnego Medycyny Paliatywnej w naszym Zakładzie -  pacjenci chętnie brali udział w zorganizowanych specjalnie z tej okazji atrakcjach. Jedną z nich był quiz wiedzy o literaturze polskiej.

Wspólnie śpiewaliśmy również klasyczne szlagiery oczekując na kiełbaski z grilla. Kiełbaski, które były przepyszne i bardzo szybko znikały ze stołów, otrzymaliśmy nieodpłatnie z Zakładu Masarskiego Zdrój z Nowego Sącza (http://www.zmzdroj.pl/).

Nie zabrakło też słodkich smakołyków, w dużej mierze dzięki Firmie Produkcyjno-Handlowej Rol-Pex z Woli Batorskiej. Wszystkie słodkości również szybko znikały ze stołów.

Bardzo dziękujemy obu firmom za wsparcie naszego Stowarzyszenia, które działa na rzecz naszych pacjentów - osób przewlekle chorych i niesamodzielnych. Dziękujemy również wszystkim pracownikom i rodzinom za przygotowanie przepysznych placków i ciastek.

Punktem kulminacyjnym był występ zespołu Sine Nomine  - słuchanie brawurowych wykonań znanych przebojów, wspólny śpiew i zabawa spowodowały, że w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Wspólne chwile z zespołem Sine Nomine na długo pozostaną w naszej pamięci.

Wspólna zabawa spowodowała, że czas upłynął nam bardzo szybko. Piknik był dużym sukcesem, o czym świadczą częste pytania kiedy odbędzie się następny, dlatego w dniu 27 czerwca 2017, na kolejnym spotkaniu członków Stowarzyszenia Przyjaciół Opieki Długoterminowej Razem Łatwiej, będziemy planować kolejną wspólną imprezę.

Serdecznie zapraszamy również do odwiedzenia strony naszego stowarzyszenia na Facebooku, gdzie zamieszczamy aktualności z działalności stowarzyszenia i dużo zdjęć; stroną administruje nasz kolega mgr Dawid Radamski, na co dzień psycholog, za co serdecznie mu dziękujemy: https://pl-pl.facebook.com/razemlatwiejstowarzyszenie/

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z pikniku:

                               Zdjęcie nr 277 480px  Zdjęcie nr 278 1080px   

Zdjęcie nr 291 480px  Zdjęcie nr 283 480px

Zdjęcie nr 288 480px  Zdjęcie nr 287 480px

Zdjęcie nr 286 480px  Zdjęcie nr 285 480px

Zdjęcie nr 280 480px  Zdjęcie nr 281 480px 

Zdjęcie nr 282 480px  Zdjęcie nr 293 480px