Jeżeli mają Państwo problem z odczytaniem tekstu, proszę wcisnąć kombinację klawiszy CTRL i +
Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ
(12) 44 67 500
Napisz email
NFZ Unia Europejska
MCO Kraków > Aktualności

Piknik wiosenny

W naszym Zakładzie odbył się coroczny piknik wiosenny połączony ze wspólnym śpiewaniem, zabawą i grillowaniem, organizowany przez działające w naszym Zakładzie Stowarzyszenie Przyjaciół Opieki Długoterminowej Razem Łatwiej we współpracy z Dyrekcją.
Pierwotnie planowaliśmy, aby piknik odbył się tradycyjnie pomiędzy pawilonem nr 1 i pawilonem administracyjnym i nawet przygotowaliśmy miejsce spotkania, ale niestety pogoda (nadchodząca burza) zmusiła nas do przeniesienia spotkania na teren kawiarni.

Zdjęcie nr 165 1080px

Spotkanie oficjalnie otworzył Dyrektor Naczelny, dr n. med. Janusz Czekaj, pocieszając uczestników, którzy na początku byli trochę zmartwieni, że spotkanie nie odbywa się na świeżym powietrzu.

 Zdjęcie nr 164 1080px

Tradycyjnie słodki poczęstunek przygotowali nasi pracownicy i rodziny pacjentów serwowano pyszne ciasta drożdżowe, placki z makiem i ciasta kruche.

Zdjęcie nr 163 1080px

Po krótkiej rozgrzewce był czas na wspólne śpiewanie. Wszyscy znakomicie się przy tym bawili, ponieważ zespół naszych psychologów znakomicie dobrał repertuar odtwarzanych melodii głównie polskich przebojów sprzed lat. W niejednym oku zabłysnęła łza wzruszenia… Każdy mógł zaśpiewać dzięki przygotowanym specjalnie na tę okazję śpiewnikom. W przerwach wspólnego śpiewania pacjenci recytowali przygotowane wcześniej śmieszne limeryki.

Zdjęcie nr 162 480pxZdjęcie nr 161 480pxZdjęcie nr 160 480pxZdjęcie nr 159 480px

Jak zwykle chętnie swój program solowy zaprezentowała Pani Karyna, która mistrzowsko wykonała znany przebój Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy”…

Zdjęcie nr 158 1080px

Spotkanie było bardzo sprawnie animowane głównie przez naszych psychologów.

Zdjęcie nr 157 1080px

W trakcie pikniku wszyscy bardzo aktywnie włączali się do wspólnej zabawy. Było dużo muzyki, śpiewu i wspólnego wspominania dawnych czasów przy szlagierach sprzed lat. Zwieńczeniem był występ Pani Marii, która przepięknie zaprezentowała znany przebój Tercetu Egzotycznego „Pamelo żegnaj”…

Zdjęcie nr 156 1080px

Spotkanie zakończył quiz przyrodniczy, który dostarczył wiele emocji. Pacjenci bardzo chwalili serwowane ciasta, ale przede wszystkim smakowała im kiełbaska z grilla. Wszystkim uczestnikom pikniku serdecznie dziękujemy!