Jeżeli mają Państwo problem z odczytaniem tekstu, proszę wcisnąć kombinację klawiszy CTRL i +
Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ
(12) 44 67 500
Napisz email
NFZ UE
MCO Kraków > Aktualności

Konferencja „Geriatria i opieka długoterminowa w praktyce”

W dniach 18-19 marca 2016 roku odbyła się druga międzynarodowa konferencja szkoleniowa „Geriatria i opieka długoterminowa w praktyce” organizowana przez nasz Zakład w hotelu Park Inn we współpracy z wydawnictwem Medycyna Praktyczna.

Zdjęcie nr 109 1080px

Konferencja zgromadziła wybitnych specjalistów z różnych dziedzin medycyny, których spektrum zainteresowania zawodowego ogniskuje się na pacjencie w wieku podeszłym. Poruszana tematyka obejmowała praktyczne aspekty współczesnej geriatrii, takie jak między innymi opieka paliatywna nad pacjentem w starszym wieku, uporczywa terapia z punktu widzenia geriatry, czy leczenie przeciwnadciśnieniowe w świetle wiedzy na rok 2016.

Zdjęcie nr 110 1080px

Bardzo ciekawe były również prezentacje dotyczące chirurgii onkologicznej u pacjenta w wieku podeszłym, czy aspektów anestezjologicznych u seniorów kwalifikowanych do zabiegów operacyjnych. Nie zabrakło również tematyki psychiatrycznej, w której koncentrowano się głównie na farmakoterapii nagłych stanów w psychiatrii.

Zdjęcie nr 111 1080px

Konferencję ubogacili również zaproszeni goście zagraniczni -- dr Anna Kearney-Schwartz (z Centre Hospitalier Universitaire de Nancy, z Laxou we Francji), która przedstawiła bardzo interesującą prezentację na temat oceny kardiologicznej pacjenta geriatrycznego, i prof. Jean-Pierre Michel (z Universite de Geneve w Szwajcarii), który z kolei zaprezentował wykład na temat korzyści dla seniorów wynikających z programu szczepień ochronnych.

Zdjęcie nr 112 1080px

Dziękując wszystkim prelegentom i uczestnikom za przyjęcie zaproszenia do udziału w zorganizowanej przez nas konferencji, żywimy nadzieję, że stała się ona nie tylko źródłem cennej wiedzy, ale również platformą wymiany doświadczeń dla dobra naszych pacjentów.

Zdjęcie nr 113 1080px

Zdjęcie nr 114 1080px